A bőrünk nap mint nap ki van téve különböző környezeti ártalmaknak. Ezek közül az egyik legintenzívebb az elektronikus berendezések fokozott használata miatti kék fény. A beltéri világítás, az egyes digitális eszközök, mint az okostelefonok, televíziók laptopok intenzív használata károsíthatja a bőrt is. A 400-500 nm hullámhossz közötti kék fény fő forrása a napfény, azonban a digitális eszközeink és a LED-ek szintén kék fényt bocsátanak ki. A kék fény bőrre gyakorolt negatív hatásai kapcsán az elmúlt években számos kutatás látott napvilágát.
Milyen negatív hatásai lehetnek a kék fénynek?
Az eddigi eredmények azt bizonyítják, hogy a nagy energiájú kék fény hosszabb ideig tartó expozíciója növelheti a DNS-károsodás, a sejt- és szövetelhalást, a bőr barrier károsodását és a fotoöregedés mértékét.
A cirkadián ritmust, vagyis a szervezet természetes alvási ciklusát a kék fény szabályozza: a szervezet alvási ciklusát a napközbeni kék fény határozza meg, amely szintén serkenti az éjszakai melatonin termelődését. Az esti és éjszakai fényviszonyok változása azonban káros hatással van szervezetünk cirkadián ritmusára. A szervezet melatonin termelési képességét veszélyezteti az éjszaka előtti kékfény-expozíció növelése, amely elalvási nehézségeket és napközbeni álmosságot eredményez.
Emellett egyes kutatások arra a következtetésre jutottak, hogy a kék fény képes a bőr pigmentációját és hiperpigmentációját okozni, mely foltokat eredményez a bőrön. Egyes szerzők szerint az UV-sugárzáshoz képest a kék fény sötétebb hiperpigmentációt és hosszabb ideig tartó bőrkárosodást eredményez.
Éppen ezért, ha szeretnénk elkerülni a foltokat a bőrünkön, érdemes mielőbb elkezdeni a preventív kezeléseket.
Hogyan segíthet az AW Cosmetics?
Az AW Cosmetics Skin Recovery kezelése kifejezetten a kék fény káros hatásainak megelőzését szolgálja, amely ahogyan láttuk, hosszú távon öregíti a bőrt és kellemetlen foltokat eredményezhet rajta.
A kezelés során alkalmazott Bi-Phase Skin Recovery hatóanyag-komplex a cirkadián ritmus felborulása okozta bőrkárosodás ellen hat. A két fázisú hatóanyag-komplex egy lipid és egy hidratáló fázist takar. A lipidfázis “nyári éjszakai olaja”, nyugtató, öt virágból álló elixírt tartalmaz. Antioxidáns és regeneráló tulajdonságokkal rendelkezik. A hidrofázisban a bokorlóhere kivonat mindent megtesz, hogy normalizálja a bőrt a stressz vagy kék fény okozta megzavart biológiai ritmus károsodásokból. A bokorlóhere kivonatnak köszönhetően csökkennek a fáradt bőr jelei.
Emellett a gazdag textúrájú, Provence-ból származó levendulaolajat tartalmazó masszázs-elixír különösen kellemes illatú és nyugtató hatású. A levendula antioxidáns, nyugtatja az irritációt és segíti a bőr regenerálódását a nap során fellépő terhelések után.
A kezelést megelőzés céljából érdemes havonta legalább egyszer alkalmazni. További részletek a Szolgáltatásaink menüpontban találhatók.
Időpontfoglalás itt.
Forrás: Coats, J. G., Maktabi, B., Abou‐Dahech, M. S., & Baki, G. (2021). Blue Light Protection, Part I—Effects of blue light on the skin. Journal of cosmetic dermatology, 20(3), 714-717.
Kumari, J., Das, K., Babaei, M., Rokni, G. R., & Goldust, M. (2023). The impact of blue light and digital screens on the skin. Journal of cosmetic dermatology, 22(4), 1185-1190.
Suitthimeathegorn, O., Yang, C., Ma, Y., & Liu, W. (2022). Direct and indirect effects of blue light exposure on skin: A review of published literature. Skin pharmacology and physiology, 35(6), 305-318.
További kutatásaink és blogbejegyzéseink megtekinthetők a Kutatásaink menüpontban.